Skup speleologa Hrvatske 2019. – OBAVIJESTI I PROGRAM

Poštovane kolegice i kolege speleolozi,

pozivamo vas da sudjelujete na Skupu speleologa Hrvatske koji će se održati od 22. do 24. studenog 2019. godine u Pazinu.

Središnji dio Skupa održati će se u Gradskoj sportskoj dvorani – PAZIN SPORT d.o.o., Tugomila Ujčića, prof. 2, Pazin (45.240616, 13.942017). Druženje nakon završetka predavanja u subotu će se održavati u klubu Indians MC, Ulica 154. brigade hrvatske vojske 17 u prostoru bivše vojarne u Pazinu (45.237653, 13.943837).
Smještaj za registrirane sudionike je moguć u sportskoj dvorani (s vlastitim vrećama i karimatima; ulaz u petak iza 21 sati) ili na travnjaku pokraj dvorane (s vlastitim šatorima). Ostale mogućnosti smještaja sudionici mogu istražiti sami (Turistička zajednica središnje Istre; Hotel Lovac).


(lokacije Skupa – ljubičaste ikone)

PROGRAM SKUPA

PETAK, 22. 11. 2019.

11:00 – Otvorenje izložbi: “Pazinska jama” i “Vode podzemlja” (Spomen dom)

11:00  – 15:00  – Program interaktivnih radionica za djecu, vrtiće i škole “Istraživači 21. stoljeća” (Spomen dom)

13:00 – 14:30 – Okrugli stol o problemima u Pazinčici i Pazinskoj jami (velika vijećnica, općinska zgrada)

15:30 – 20:00 – Speleo Film Festival  (Plava dvorana – srednjoškolski centar)

Od 18:00 – Okupljanje, registracija i smještaj sudionika (Gradska sportska dvorana)

20:00 h – Druženje pristiglih sudionika/Speleobar ( Indians MC klub – Društveni centar, bivša vojarna)

SUBOTA, 23. 11. 2019.

8,30 – 10:00 – Registracija sudionika (Gradska sportska dvorana)

10:00 –  Otvorenje Skupa.  Pozdravni govor predstavnika Grada Pazina

= Predavanja =

10:15 – 11:30

Prvi blok predavanja:  Speleološke ekspedicije i istraživanja u Hrvatskoj

Dalibor Jirkal, Petra Kovač Konrad: SPELEOLOŠKA I SPELEORONILAČKA ISTRAŽIVANJA PAZINSKE JAME U SKLOPU PROJEKTA “ISTRAŽIVANJE DINAMIKE PROTJECANJA VODA U SLIVU PAZINČICE I S NJIME POVEZANIM VODNIM RESURSIMA KRŠKOG VODONOSNIKA SREDIŠNJE ISTRE”

Lovel Kukuljan: SPELEOLOŠKA ISTRAŽIVANJA SUSTAVA NA UČKI U 2019. GODINI

Teo Barišić, Aida Barišić: JAMSKI SUSTAV CRNOPAC – MEĐU 100 NAJDULJIH NA SVIJETU

Stipe Maleš: ISTRAŽIVANJA U JAMI OAZA U 2019. – STVARANJE JAMSKOG SUSTAVA CRNOPAC

Petra Kovač Konrad, Branko Jalžić, Alen Kirin, Nikolina Kuharić: NASTAVAK SPELEORONILAČKIH ISTRAŽIVANJA ŠPILJE MILJACKA II U NP KRKA

11:45 – 13:15

Drugi blok predavanja:  Speleološke ekspedicije i istraživanja u Hrvatskoj

Marina Grandić: MEĐUNARODNA SPELEOLOŠKA EKSPEDICIJA “SJEVERNI VELEBIT 2019”

Luka Havliček: NOVA TISUĆICA NA SJEVERNOM VELEBITU

Damir Janton: SPELEOLOŠKA EKSPEDICIJA “SREDNJI VELEBIT 2019”

Damir Janton, Nikola Pletikosić: PET GODINA SUSTAVNIH SPELEOLOŠKIH ISTRAŽIVANJA SREDNJEG VELEBITA U ORGANIZACIJI SPELEOLOŠKOG KLUBA OZREN LUKIĆ

Nikola Hanžek, Valerija Butorac, Stipe Maleš, Branko Jalžić: NOVIJA ISTRAŽIVANJA PONORA SUŠIK U RAZDOBLJU 2017. – 2019.

Marsela Alić, Tihomir Kovačević Tihi: MEĐUNARODNA SPELEORONILAČKA EKSPEDICIJA  “KAMENI ISKON 2019”

13:15  –  14:00

Treći blok predavanja: Djelatnost speleoloških organizacija

Nenad Buzjak, Hrvoje Cvitanović, Neven Šuica: DJELATNOST HRVATSKOG SPELEOLOŠKOG SAVEZA 2017.-2019.

Vlado Božić: PODSJETNIK NA 15. STUDENI 1949. – OSNIVANJE PRVE ŠPILJARSKE ILI SPELEOLOŠKE SEKCIJE U PD “ZAGREB” U ZAGREBU

Krešimir Motočić, Nenad Buzjak, Domagoj Tomašković: AKTIVNOSTI SPELEOLOŠKOG KLUBA SAMOBOR 2018.-2019.

14:00 – 15:00  – Organizirani ručak za registrirane sudionike

15:00 – 16:00

Četvrti blok predavanja: Speleološke ekspedicije, istraživanja i stručne aktivnosti u svijetu

Špela Borko, Ester Premate: SUSTAV RENEJEVO BREZNO – P4 (KANIN, SLOVENIJA)

Matic Di Batista, Behare Rexhepi: NOVA OTKRIĆA IZNAD DOLINE BOHINJ (SLOVENIJA)

Josip Marković, Roman Ozimec, Stipan Dilber, Miro Šumanović, Damir Basara, Sašo Finžgar, Gordan Polić, Lada Lukić Bilela, Sebastiano Ferri: 10. MEĐUNARODNA SPELEOLOŠKA I ZNANSTVENO-ISTRAŽIVAČKA EKSPEDICIJA PONOR KOVAČI-IZVOR RIČINE 2019.

Lada Lukić Bilela, Roman Ozimec, Damir Basara, Adi Vesnić: KNJIGA “ŠPILJSKI TIPSKI LOKALITETI BOSNE I HERCEGOVINE S OSVRTOM NA NATURA 2000 PODRUČJA”

16:15 – 18:00

Peti blok predavanja: Znanstvena istraživanja i stručne aktivnosti u špiljama

Darko Komšo: HRVATSKO STIJENSKO SLIKARSTVO, S NAGLASKOM NA OTKRIĆE PALEOLITIČKIH PEĆINSKIH SLIKARIJA U ROMUALDOVOJ PEĆINI U ISTRI

James C. M. Ahern, Rory Becker, Darko Komšo, Tihomir Percan, Ivor Janković: LASER SCANNING AND GEOPHYSICAL WORK AT LJUBIĆEVA PEĆINA NEAR MARČANA, ISTRIA

Dino Grozić, Luka Antonić, Kazimir Miculinić: PRIMJENA LIDAR PODATAKA U PRONALAŽENJU SPELEOLOŠKIH OBJEKATA – KATASTAR POTENCIJALNIH SPELEOLOŠKIH OBJEKATA NP PLITVIČKA JEZERA

Neven Šuica, Neven Bočić, Željka Sladović, Zoran Mikić, Uroš Barudžija, Ivan Čanjevac: SNIMANJE GEORADAROM (GPR – GROUND PENETRATING RADAR) U PEĆINI KOD DUNJAKA (OPĆINA VOJNIĆ, HRVATSKA)

Nikolina Kuharić, Alen Kirin: DRUGA BIOSPELEOLOŠKA EKSPEDICIJA – PELJEŠAC 2019.

Nikolina Grković, Anita Trojanović: SPELEOLOŠKO ISTRAŽIVANJE OPĆINE STON (PREGLED REZULTATA SPELEOLOŠKOG ISTRAŽIVANJA U SKLOPU PROGRAMA INA – ZELENI POJAS)

Filip Šarc: STRATIGRAFSKI PROFIL SLOVAČKE JAME

18:15 – 19:45

Šesti blok predavanja: Znanstvena istraživanja i stručne aktivnosti u špiljama

Jana Bedek i Lana Đud: NADLEŽNOSTI RJEŠAVANJA ILEGALNIH ODLAGALIŠTA OTPADA U SPELEOLOŠKIM OBJEKTIMA

Jana Bedek, Lana Đud, Ana Komerički, Luka Katušić: KATASTAR SPELEOLOŠKIH OBJEKATA REPUBLIKE HRVATSKE U 2019. GODINI

Marko Rakovac, Martin Glavić, Dinko Novosel: AKTIVNOSTI KOMISIJE ZA SPELEOSPAŠAVANJE HGSS-A U 2019. GODINI

Nuša Cukrov, Marija Marguš,  Ana Mijić, Teo Barišić, Aida Barišić, Jelena Mandić, Mate Protega: ISTRAŽIVANJE KVALITETE VODA SPELEOLOŠKIH OBJEKATA NA PODRUČJU ŠIBENSKO-KNINSKE ŽUPANIJE

Ruđer Novak: ČISTO PODZEMLJE 2019. – GDJE SMO I KAMO IDEMO

Dalibor Paar: QUO VADIS – SPELEOLOGIJA 2020?

Prezentacije postera (tijekom cijelog dana)

Teo Barišić, Božidar Branica, Darko Bakšić, Lovel Kukuljan, Ruđer Novak, Matea Talaja, Dalibor Kušić: JAMSKI SUSTAV CRNOPAC, MUNIŽABA I MUDA LABUDOVA – HIBRIDNI SPELEOLOŠKI NACRTI U MJERILU 1 : 1000, PAUS MAPE 1: 500

Teo Barišić, Jure Šarić: SPELEOLOŠKA ISTRAŽIVANJA U ŠIBENSKO – KNINSKOJ ŽUPANIJI I NEŠTO MALO ŠIRE

Damir Basara, Roman Ozimec, Branko Jalžić, Gordan Polić: PRELIMINARNA SPELEOLOŠKA I BIOSPELEOLOŠKA ANALIZA OTOKA LOKRUMA

Nenad Buzjak, Mladen Jekić, Lena Penezić, Valerija Butorac, Irina Žeger Pleše: ONEČIŠĆENJE RJEČICE PAZINČICE I UTJECAJI NA PAZINSKU JAMU

Antonio Ciceran: SPELEOLOŠKA ISTRAŽIVANJA SPELEOKLUBA “HAD” NA ĆIĆARIJI

Tamara Čuković Malenica, Petra Kutleša, Jana Bedek, Petra Bregović, Tvrtko Dražina, Marko Lukić, Martina Pavlek, Tin Rožman: BIOSPELEOLOGICAL RESEARCH IN THE KORNATI NATIONAL PARK

Vinka Dubovečak: REZULTATI SPELEOLOŠKOG KAMPA “LOBOR 2019”

Lana Đud, Jana Bedek, Kristijan Cindrić, Patricija Gambiroža, Luka Katušić, Mladen Zadravec: PRVO HRVATSKO IZVJEŠĆE O STANJU OČUVANOSTI STANIŠNOG TIPA 8310 I ŠPILJSKIH VRSTA S POPISA DIREKTIVE O STANIŠTIMA ZA RAZDOBLJE 2013. – 2018.

Davor Garašić, Ivan Krpina, Mladen Garašić: O NEKIM ZANIMLJIVIM SPELEOLOŠKIM OBJEKTIMA U KRŠU FILIPINA

Nikolina Grković, Anita Trojanović: SPELEOLOŠKO ISTRAŽIVANJE OPĆINE STON (PREGLED REZULTATA SPELEOLOŠKOG ISTRAŽIVANJA U SKLOPU PROGRAMA INA – ZELENI POJAS)

Lucija Kauf, , Marija Petrović, Lucija Dujmović, Lea Ružanović, Tvrtko Dražina: SPELEOLOŠKA ISTRAŽIVANJA NA DUGOM OTOKU 2017. I 2018. GODINE

Ela Kovač: NOVA FLORISTIČKA ISTRAŽIVANJA ULAZA JAMA SJEVERNOG VELEBITA

Nemanja Milosavljević, Mladen Milošević: REZULTATI NOVIH ISTRAŽIVANJA SPELEOLOŠKIH OBJEKATA STARE PLANINE (SRBIJA)

Ivana Mišković, Zoran Živković, Joviša Bajić, Ana Bakšić: MIĆINA JAMA PBL 001 – REZULTATI SPELEOLOŠKE EKSPEDICIJE BJELASNICA 2019.

Neven Ris, Hrvoje Cvitanović, Đenis Barnjak: VODENI TOBOGAN – REZULTATI ISTRAŽIVANJA

Nina Trinajstić, Petar Čuček,  Sara Bedeniković, Alja Erjavec, Ana Verbanec, Andrej Todić, David Špiljak, Dora Kostelac, Dunja Petrović, Filip Bürgler, Inge Ladavac, Irma Komljenović, Iva Verbanac, Klara Pauletić, Lara Vujasinović, Lucia Burić, Stjepan Mesaroš, Vito Menjak, Vladimir Pezo: PRELIMINARNA ISTRAŽIVANJA MIKROBIOLOŠKIH, GEOKEMIJSKIH I GEOLOŠKIH KARAKTERISTIKA SEDIMENATA I VODE ŠPILJE BAČVA

Izložbe i filmovi

Izložba selektiranih fotografija i glasanje sudionika tijekom cijelog dana (gradska sportska dvorana)

Speleo Film Festival 2019. , tijekom cijelog dana (srednjoškolski centar)

19:30 –  Proglašenje pobjednika speleofoto natječaja + proglašenje pobjednika Speleo Film Festivala

20:00  – 02:00 – Zabavni program, Speleobar (Indians MC klub – Društveni centar, bivša vojarna)

21:00 – Speleopoligon (Lovačka kuća – Društveni centar, bivša vojarna)

NEDJELJA, 24. 11. 2019.

09:30 – 10:30 – Sastanci speleoloških organizacija (Hrvatski speleološki savez, Komisija za speleologiju Hrvatskog planinarskog saveza) (srednjoškolski centar)

10:30 – 11:15 – Okrugli stol o rješavanju problema ilegalnih odlagališta otpada u speleološkim objektima (srednjoškolski centar)

11:15 – 12:00 – Okrugli stol o Hrvatskom speleološkom katastru (srednjoškolski centar)

12:00 – 13:00 – Organizirani ručak

13:00 – Posjet Pazinskoj jami (ovisno o hidrološkim prilikama) – za registrirane sudionike

Alternativno: posjet spilji Piskovici

Speleo adventure Pazinska jama – Pazin cave

Pazinska jama

Pazinska jama. Izvor Speleo adventure Pazinska jama – Pazin cave.
  • Alternativno: posjet spilji Piskovici

Info: https://hrcak.srce.hr/file/290381

Radujemo se vašem dolasku!

Pokrovitelji:  
Grad Pazin
Hrvatski speleološki savez
Komisija za speleologiju Hrvatskog planinarskog saveza
Istarski speleološki savez
Jama Baredine

Glavni organizator:
Speleološko društvo „Istra“, Pazin

Suorganizatori:
Speleološki klub Samobor, Speleološko društvo “Buje”, Speleološki klub “Ursus spelaeus”

Organizacijski odbor:
Mladen Jekić (predsjednik), Aida Barišić, Lena Penezić, dr. sc. Neven Bočić, Zoran Brajković, dr. sc. Nenad Buzjak, Hrvoje Cvitanović, dr. sc. Dalibor Paar, Paride Pernić, Kristijan Racan

Kontakt:

E-mail skupa:  speleoskup2019(at)gmail.com

Gsm: 091 5121528 (Mladen Jekić), 095 8374022 (Nenad Buzjak)

Sponzori:

___________________________________